Primespeakers - Agencja Mówców | Dr Aleksander Poniewierski
Język wystąpienia
język wystąpienia język wystąpienia
 • AI\
 • Doradztwo\
 • Ekonomia\
 • Rozwój biznesu\
 • Strategia i Zarządzanie\
 • Transformacja\
 • Zmiana\

Dr Aleksander Poniewierski

Ekspert w zakresie technologiczno-biznesowej

Dr Aleksander Poniewierski to wybitny ekspert w dziedzinie technologii i biznesu, z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży.

Z wykształcenia informatyk, otrzymał tytuł doktora ekonomii w 2008 roku. Na początku swojej kariery pracował w firmach telekomunikacyjnych, komórkowych i stacjonarnych, odpowiadając jako jeden z pierwszych w kraju za obszar bezpieczeństwa systemów informatycznych i ryzyka technologicznego. Następnie, w strukturach firm Andersen i Ernst & Young, tworzył konsulting technologiczny w kraju i regionie CSE (ang. Central Eastern Europe). Od 2007 roku, w strukturach EMEIA (ang. Europe, Middle East, Africa, and India), kierował centrum kompetencyjnym nowych technologii, a od 2014 roku był liderem praktyki nowych technologii, będąc globalnym liderem cyfryzacji i nowych technologii w firmie EY, tworząc ją od zera do ponad 1 miliarda dolarów i ponad 12000 konsultantów pracujących na całym świecie. W 2024 roku odszedł z firmy EY jako emerytowany partner po 20 latach bycia wspólnikiem (ang. equity partner)

W czasie swojej kariery doradzał największym firmom na świecie, rządom państw, globalnym organizacjom typu Bank Światowy czy ONZ.

Jego specjalizacją jest doradztwo w zakresie strategii technologiczno-biznesowej, projektowanie, wdrażanie, optymalizacja procesów operacyjnych, innowacyjność modeli biznesowych oraz bezpieczeństwo i ochrona danych, w tym systemów infrastruktury krytycznej.

W roku 2020 otrzymał tytuł World IoT Leader of the Year, nagrodę przyznawaną przez międzynarodową społeczność nowych technologii.

Jest autorem książki SPEED: No Limits in the Digital Erai wielu publikacji w najbardziej prestiżowych periodykach technologicznych i biznesowych oraz prelegentem na licznych konferencjach w kraju i na świecie.

Jest aktywnym wykładowcą na prestiżowych uczelniach na świecie, m.in. Stanford University, UT Dallas, SGH, SSoE, Hult Business School itp.

Jest członkiem Rady Doradczej Center for Global Business na Uniwersytecie Teksańskim w Dallas (UTD).

Ponadto uczestniczył w wielu programach podyplomowych prowadzonych przez Harvard Business School, Carnegie Mellon, Stanford i IMD.

Przykładowe tematy wystąpień:

 • Cyfryzacja i nowe technologie jako motor zmian w biznesie
 • Bezpieczeństwo cybernetyczne i ochrona infrastruktury krytycznej
 • Innowacyjność modeli biznesowych i optymalizacja procesów operacyjnych w erze cyfrowej
 • „SPEED: No Limits in the Digital Era” – jak przyspieszyć transformację cyfrową

Wybór Dr Poniewierskiego jako eksperta i prelegenta to gwarancja głębokiego zrozumienia technologii i jej wpływu na biznes. Jego doświadczenie międzynarodowe, udokumentowane sukcesami w pracy z największymi firmami i organizacjami na świecie, czyni go autorytetem w dziedzinie transformacji cyfrowej i bezpieczeństwa. Tytuł World IoT Leader of the Year 2020 oraz liczne publikacje potwierdzają jego wkład w rozwój nowych technologii.