Primespeakers - Agencja Mówców | Małgorzata Pielichowska
wystąpienie offline wystąpienie online język wystąpienia język wystąpienia

Specjalizacje

  • Ekologia
  • Kobiece
  • Kompetencje miękkie
  • Motywacja
  • Odporność psychiczna

Wynagrodzenie

Małgorzata Pielichowska

Dietetyczka, psychodietetyczka, TEDx speakerka, podcasterka

Gosia jest dietetyczką kliniczną oraz psychodietetyczką.

Pomaga budować zdrowe relacje z jedzeniem i uczy jeść intuicyjnie, by uwolnić się z błędnego koła odchudzania i restrykcyjnych diet, bez presji, za to na własnych warunkach i w zgodzie ze sobą.

Prowadzi merytoryczny podcast “Gosia Pielichowska o zdrowym stylu życia na luzie“, w którym przystępnie tłumaczy naukowe treści z dziedzin dietetyki, psychodietetyki, neurobiologii i zdrowia mózgu, pozbawiając je żargonu. Podcast jest jej pasją, a misją Małgorzaty jest uczynienie rzetelnej wiedzy naukowej dostępną dla wszystkich, niezależnie od ich związania z branżą dietetyczną czy medyczną. 

Małgorzata jest autorką książki “Dieta w Migrenie: naturalne sposoby na życie bez bólu głowy” (wydanej przez wydawnictwo Czarna Owca we współpracy z Fundacją Chorób Mózgu), a także 6-cio tygodniowego programu grupowego “Skuteczne Odchudzanie Krok po Kroku“, w którym pomaga zmienić podejście do odchudzania i jeść intuicyjniej.

Prowadzi wykłady na temat zdrowego stylu życia w korporacjach, a także regularnie występuje w radiu i telewizji (m.in. DD TVN).

Zanim poszerzyła swoje horyzonty w dziedzinie dietetyki, przez niemal 10 lat była sportowcem, trenując pięciobój nowoczesny, a następnie strzelectwo sportowe. Dzisiaj aktywność fizyczna stanowi dla niej formę relaksu i oczyszczenia umysłu.

W wolnych chwilach spaceruje po trójmiejskich plażach ze swoim mopsem, wertuje literaturę naukową albo delektuje się nowymi potrawami, celebrując jedzenie bez wyrzutów sumienia 🙂

Kształciła się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, SGGW w Warszawie, Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także Wageningen University&Research w Holandii. Doświadczenie w pracy dietetyka zdobywała podczas pracy własnej z Pacjentami i praktyk w szpitalach akademickich, między innymi w Imperial College London (St.Mary’s Hospital).

 

Poruszane przez speakera tematy:

  1. Myśli to nie fakty, jak nimi zarządzać
  2. Jak wykorzystać uważność i jedzenie, by radzić sobie ze stresem w sposób konstruktywny
  3. Jak wykorzystać mindfulness, by nie podjadać?
  4. Dieta a nastrój, koncentracja
  5. Zdrowe nawyki, a konkretnie element dotyczący kontrastowania mentalnego

 

Podobni speakerzy