Michał Kobosko

Dyrektor Wrocław Global Forum, szef warszawskiego biura Atlantic Council. Dziennikarz, redaktor, menadżer mediów. Komentator prasowy, telewizyjny i radiowy. Redaktor naczelny wiodących polskich mediów, w tym gazet codziennych, tygodników i miesięczników.

Specjalizacja

  • Media
  • Komunikacja społeczna i międzyludzka
  • Doradztwo

Język:Polski i angielski

Pracę dziennikarza rozpoczął na początku 1993 roku w „Gazecie Wyborczej”. Pod koniec 1996 roku dołączył do zespołu nowego dziennika gospodarczego „Puls Biznesu“, gdzie był zastępcą redaktora naczelnego i twórcą portalu. Od 2004 roku związany z wydawnictwem Axel Springer Polska. W latach 2005–2006 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Forbes”. Następnie przez trzy lata kierował redakcją tygodnika „Newsweek Polska”. W 2009 roku przeprowadził połączenie dwóch wiodących gazet codziennych, w efekcie objął funkcję redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” (wydawnictwo Infor Biznes). Na początku 2011 roku związał się z wydawnictwem Platforma Mediowa Point-Group. Początkowo jako menedżer odpowiedzialny za debiut nowego licencyjnego pisma gospodarczego – dwutygodnika „Bloomberg Businessweek Polska“. Od początku 2012 roku przez dwanaście miesięcy pełnił funkcję redaktora naczelnego tygodnika „WPROST“.

Michał Kobosko jest dyrektorem Wrocław Global Forum, współorganizowanego przez Atlantic Council, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych i miasto Wrocław. Impreza co roku gromadzi ponad 400 przedsiębiorców, polityków i działaczy społecznych, którzy wspólnie dyskutują o największych wyzwaniach współczesności. Od momentu powstania w 2010 roku Forum gościło czołowych ministrów i parlamentarzystów, szefów firm i liderów instytucji, naukowców, doradców, dowódców wojskowych i ludzi mediów.

Wyślij te informacje na adres:

Wysyłając te informacje na swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie oferty handlowej i materiałów marketingowych.