Krzysztof Rybiński

Profesor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego i członek reprezentujący NBP w Radzie UE ds. Ekonomicznych i Finansowych.

Specjalizacja

  • Ekonomia
  • Inwestycje i Finanse
  • Polityka
  • Strategia i Zarządzanie
  • Doradztwo

Język:Polski i angielski

Twórca pierwszego w Europie funduszu inwestycyjnego, którego strategia zakłada bankructwo krajów PIGS.   W latach 2004-2008 pełnił funkcję wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, a w okresie między 2004 a 2005 rokiem był członkiem reprezentującym NBP w Radzie UE ds. Ekonomicznych i Finansowych.

Krzysztof Rybiński jest absolwentem Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu 2009 r. obronił pracę habilitacyjną w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Od 1991 do 1996 roku Krzysztof Rybiński był dyrektorem Letniej Szkoły Ekonomii Fundacji Sorosa i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Między rokiem 1992 a 1994 pełnił funkcję konsultanta w Banku Światowym, a w latach 2007-2008 reprezentującym Polskę wicegubernatorem (alternate governor) BŚ. Od 1997 do 2004 roku pracował jako główny ekonomista w trzech bankach komercyjnych: ING, BZ WBK oraz BPH. W latach 2007-2008 był członkiem Komisji Nadzoru Finansowego. W okresie między 2008 a 2010 rokiem Krzysztof Rybiński był partnerem w Ernst & Young Polska.

Oprócz prac naukowych i publikacji książkowych napisał kilkaset artykułów, które zostały opublikowane w pismach krajowych oraz w „The Wall Street Journal”, „Financial Times” i „The Economist”.

Wyślij te informacje na adres:

Wysyłając te informacje na swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie oferty handlowej i materiałów marketingowych.