Piotr Pustelnik

Prezes Polskiego Związku Alpinizmu, jeden z najwybitniejszych alpinistów i himalaistów. Jest trzecim polskim oraz dwudziestym pierwszym na świecie zdobywcą wszystkich himalajskich ośmiotysięczników Korony Himalajów i Karakorum.


Specjalizacja

  • Sport
  • Motywacja
  • Przywództwo
  • Team building
  • Komunikacja społeczna i międzyludzka

Język: Polski i angielski


Od maja 2016 roku Prezes Polskiego Związku Alpinizmu. Wspina się od 1975 roku.  Zdobywał góry w Tatrach, Alpach, Dolomitach, w Pamirze, Karakorum i Himalajach. Zdobył 14 himalajskich szczytów liczących powyżej 8000 m n.p.m.
Twórca projektu „Trzy Korony”, czyli pomysłu na zdobycie Korony Ziemi, Koronki Ziemi (drugie co do wysokości szczyty kontynentów) i Korony Himalajów i Karakorum.
Wielokrotnie w trakcie swoich wypraw pomagał innym uczestnikom narażając swoje życie. W 1996 roku nagrodzony listem gratulacyjnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego za uczestnictwo w akcji sprowadzenia podczas wyprawy na K2 skrajnie wyczerpanego uczestnika wyprawy do niższego obozu.
Doktor nauk technicznych, specjalność: ryzyko przemysłowe.
Najważniejsze z jego ekspedycji:
  1. 19 lipca 1990 – Gaszerbrum II
  2. 12 lipca 1992 – Nanga Parbat
  3. 24 września 1993 – Czo Oju
  4. 6 października 1993 – Sziszapangma
  5. 26 września 1994 – Dhaulagiri
  6. 12 maja 1995 – Mount Everest
  7. 14 lipca 1996 – K2
  8. 15 lipca 1997 – Gaszerbrum I
  9. 15 maja 2000 – Lhotse
  10. 15 maja 2001 – Kanczendzonga
  11. 16 maja 2002 – Makalu
  12. 17 maja 2003 – Manaslu
  13. 8 lipca 2006 – Broad Peak
  14. 27 kwietnia 2010 – Annapurna I

Wyślij te informacje na adres:


Wysyłając te informacje na swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie oferty handlowej i materiałów marketingowych.