Jan Wojciech Piekarski

Polski dyplomata i wykładowca, szef Protokołu Dyplomatycznego, ambasador ad personam RP

Specjalizacja

  • Polityka
  • Strategia i Zarządzanie
  • Komunikacja społeczna i międzyludzka
  • Doradztwo
  • Bezpieczeństwo narodowe

Język:Polski i angielski

Jako szef Protokołu Dyplomatycznego organizował wizyty państwowe (Prezydentów L. Wałęsy i A. Kwaśniewskiego) do wielu krajów, m.in. do Niderlandów, Danii, Szwecji, Norwegii, Turcji, Japonii, Korei, Brazylii, Argentyny, Paragwaju, Urugwaju, Chile, Rosji, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Włoch, Portugalii, Litwy, Ukrainy.

Był członkiem oficjalnych i roboczych delegacji Prezydentów, Premierów i Ministrów SZ RP m.in. do Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, krajów Skandynawskich, Azji, Stanów Zjednoczonych i wielu innych.

W latach 1991–1994 na prośbę władz USA kierował sekcją, która reprezentowała interesy amerykańskie w Iraku – uzyskał za to Złoty Medal Departamentu Stanu. Po powrocie do Polski stał na czele Protokołu Dyplomatycznego RP (1994–1997). W następnych latach obejmował funkcję ambasadora RP w Belgii, Luksemburgu oraz Izraelu, a także przez krótki okres kierował Departamentem Azji i Pacyfiku MSZ.

Prowadzi wiele szkoleń z zakresu Protokołu Dyplomatycznego w Unii Europejskiej, protokołu samorządowego i biznesowego.

Wyślij te informacje na adres:

Wysyłając te informacje na swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie oferty handlowej i materiałów marketingowych.