Jacek Rakowiecki

Redaktor i publicysta, komentator polityczny, recenzent teatralny i filmowy, ekspert medialny, nauczyciel akademicki dziennikarstwa i PR, moderator konferencji, dyskusji i paneli.

Specjalizacja

  • Media
  • Komunikacja społeczna i międzyludzka

Język:Polski

Debiutował tekstami w drugim obiegu wydawniczym z końcem lat 70., internowany w stanie wojennym. Był sekretarzem redakcji „Tygodnika Powszechnego” i „Gazety Wyborczej”, wydawcą w Wydawnictwie Bauer Polska, pierwszym zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, redaktorem naczelnym „Vivy!”, „Przekroju”, teatralnego „Foyer” i „Filmu”, rzecznikiem prasowym i kierownikiem Centrum Informacji TVP, selekcjonerem 33. Warszawskich Spotkań Teatralnych (2013) i wieloletni jurorem konkursu na najlepszą okładkę prasową „Grand Front” oraz wykładowcą warszawskiego Collegium Civitas.

Od lipca 2015 roku prezes fundacji Towarzystwa Dziennikarskiego „Fundusz Mediów”, a od czerwca 2016 roku – prezes Instytutu Bezpieczeństwa Obrotu Gospodarczego S.A., zajmującego się m.in. tzw. białym wywiadem.

Wyślij te informacje na adres:

Wysyłając te informacje na swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie oferty handlowej i materiałów marketingowych.