Daniel Passent

Wybitny felietonista i reporter, od ponad 50 lat związany z tygodnikiem "Polityka". Częsty uczestnik programów radiowych i telewizyjnych, gospodarz programu "Goście Passenta" w radiu TOK FM.

Specjalizacja

  • Polityka
  • Media
  • Komunikacja społeczna i międzyludzka
  • Doradztwo

Język:Polski i angielski

Jeden z najbardziej znanych publicystów polskich, dyplomata, od 1958 roku związany z tygodnikiem „Polityka”. W radiu TOK FM prowadzi program „Goście Passenta”, w którym wraz z ekspertami ze świata polityki, gospodarki i publicystyki dyskutuje o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia. Dodatkowo autor bloga „En Passant”, tłumacz, satyryk, autor skeczy i monologów.

W latach 1997-2001 ambasador Polski w Chile. Korespondent w czasie wojny wietnamskiej, redaktor „The World Paper” w latach 1990-1994. Autor 10 książek, m.in. „Bywalec”, „Pan Bóg przyjechał do Monachium”, „Choroba Dyplomatyczna”, „Codziennik 2006”. Z wykształcenia jest ekonomistą, studiował na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie w Princeton i Uniwersytecie Harvarda.

Wyślij te informacje na adres:

Wysyłając te informacje na swój adres e-mail, wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie oferty handlowej i materiałów marketingowych.